Get Adobe Flash player

postheadericon Projektowanie instalacji elektrycznych i nie tylko – Nasze realizacje

Firma ELBLOCK z Łodzi od 1992 roku nieprzerwanie prowadzi prace remontowe i inwestycyjne w Zespole Elektrociepłowni w Łodzi (obecnie DALKIA S.A.). W latach 2000-2004 wykonywaliśmy na zlecenie firmy SIEMENS sp. z o.o. na terenach zakładów usługi montażu i rozruchu rozdzielni elektrycznych 0,4 kV typu SIVACON i rozdzielni elektrycznych 6 kV typu NXAir. Stałym odbiorcą naszych usług z zakresu branży energetycznej jest również Łódzki Zakład Energetyczny.

W latach 1997-2010 współpracowaliśmy z Centrum Handlowym CARREFOUR Łódź-Górna w zakresie wykonywania cyklicznych pomiarów instalacji elektrycznej, konserwacji stacji SN, nn i trafo oraz urządzeń awaryjnego zasilania UPS.

W roku 2001 realizowaliśmy przebudowę stacji 15 kV wraz z liniami kablowymi, zasilającą budynki Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej (obecnie Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna) w Łodzi.

W 2006 roku zrealizowaliśmy zlecenie ZDI sp. z o.o. na przebudowę drogi krajowej Nr 1 - Al. Włókniarzy w zakresie budowy i przebudowy sygnalizacji świetlnej, oświetlenia ulicznego oraz usunięcia powstałych kolizji energetycznych SN i nn.

W roku 2006 jako Generalny Wykonawca wykonaliśmy roboty związane z remontem i adaptacją, należących do firmy Robinson Packaging Polska sp. z o.o., hal produkcyjnych przy ul. Dąbrowskiego 238 w Łodzi. W latach 2006-2008 wykonaliśmy dla tej firmy także usługi montażu głównych i oddziałowych rozdzielnic elektrycznych, transformatorów, agregatu prądotwórczego 500 kVA, przebudowy pól SN oraz układania linii kablowych.

W latach 2007-2008 nasza firma wykonywała na zlecenie firmy PROCOM SYSTEM S.A. rozdzielnice elektryczne niskiego napięcia (0,4kV) o prądzie znamionowym do 2500 A oraz budowaliśmy pola wyłącznikowe w rozdzielnicy 6 kV na terenie Zakładu PCC Rokita w Brzegu Dolnym.

W 2008 roku, jako podwykonawca firmy ELEKTROBUDOWA S.A., uczestniczyliśmy w budowie Łódzkiego Tramwaju Regionalnego. Wykonaliśmy szereg prac z zakresu kompleksowej renowacji stacji trakcyjnych oraz zaprojektowaniu i ułożeniu ponad 6 km kabli 15 kV na trasie ŁTR. Tego samego roku na zlecenie firmy SKANSKA S.A., w ramach projektu "Rozbudowa ul. Zachodniej w Łodzi na odc. Od ul. Legionów do ul. Lutomierskiej", zrealizowaliśmy budowę i przebudowę sygnalizacji świetlnej na ul. Zachodniej w Łodzi